پژوهشگران کره جنوبی مخالف ETF‌های ارزهای دیجیتال هستند

یک اندیشکده متمرکز بر امور مالی و اقتصادی در کره جنوبی مخالفت خود را با تایید صندوق‌های قابل معامله در بو

توسط مدیر سایت در 6 تیر 1403

یک اندیشکده متمرکز بر امور مالی و اقتصادی در کره جنوبی مخالفت خود را با تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر ارزهای دیجیتال اسپات توسط این کشور اعلام کرده است.

پژوهشگران کره جنوبی مخالف ETF‌های ارزهای دیجیتال هستند

یک اندیشکده متمرکز بر امور مالی و اقتصادی در کره جنوبی مخالفت خود را با تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر ارزهای دیجیتال اسپات توسط این کشور اعلام کرده است.

بو-می لی (Bo-mi Lee)، موسسه پژوهشی مالی کره، در یک مقاله استدلال کرده که نتایج صندوق‌های ETF بیت‌کوین (BTC) و اتر (Ether) اسپات در کشورهای مختلف نشان می‌دهد که زیان‌های این صندوق‌ها بیشتر از مزایای آن‌ها است.

ETFهای ارز دیجیتال ثبات مالی را تهدید میکنند

این موسسه مدعی است که معرفی ETFهای ارز دیجیتال در کشور ممکن است به ثبات مالی آن آسیب بزند. طبق این مقاله، زمانی که ETFهای اسپات تایید شوند و قیمت دارایی‌های دیجیتال افزایش یابد، مقدار زیادی سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال وارد خواهد شد.

در این رابطه بخوانید‌ : به‌روزرسانی Dencun چیست؟ و چه مزایایی برای شبکه اتریوم دارد؟

طبق استدلال این موسسه، این امر منجر به ناکارآمدی در تخصیص منابع می‌شود. او همچنین اشاره کرد که نقدینگی بازار مالی و سلامت شرکت‌های مالی با کاهش قیمت‌ها دچار افت خواهند شد.

به دلیل این مسائل، پژوهشگر بیان کرد که کشور باید تحقیقات بیشتری در مورد زیان‌ها و مزایای احتمالی معرفی ETFهای ارز دیجیتال  انجام دهد. او ادعا کرد که در حال حاضر زیان‌ها بیشتر از مزایای این اقدام خواهد بود.

لی همچنین گفت که هنوز درک کافی از ارزش دارایی‌های دیجیتال وجود ندارد و این دارایی‌ها نوسانات بالایی دارند. او استدلال کرد که معرفی چنین محصولاتی باعث می‌شود شرکت‌کنندگان تصور کنند که این دارایی‌ها “اثبات‌شده” هستند.

علاوه بر این، لی بیان کرد که ریسک‌ها افزایش خواهند یافت. او گفت که باید تدابیر نظارتی به خوبی آماده شوند تا این ریسک‌ها کاهش یابند. لی اضافه کرد که تأثیر دارایی‌های دیجیتال بر سرمایه‌گذاران و بازار مالی هنوز نامشخص است. ناظران باید قبل از معرفی ETFهای ارز دیجیتال، تدابیر کافی را آماده کنند.

نهاد نظارتی مالی کره جنوبی در حال سخت‌تر کردن قوانین مربوط به دارایی‌های ارز دیجیتال برای محافظت از کاربران است. از تاریخ ۱۹ ژوئیه، صرافی‌های ثبت‌شده ارز دیجیتال در این کشور به صورت قانونی موظف خواهند شد که توکن‌های فهرست‌شده در صرافی‌ها را از نظر نظارتی ارزیابی کنند.

این صرافی‌ها باید بررسی کنند که آیا باید از توکن‌های موجود در پلتفرم خود حمایت کنند یا آن‌ها را حذف کنند. طبق این قانون جدید، تمامی صرافی‌های ثبت‌شده باید بیش از ۶۰۰ دارایی ارز دیجیتال فهرست‌شده را بازبینی کنند.

صرافی‌هایی که نتوانند این قوانین را رعایت کنند، با مجازات‌های سنگینی روبرو خواهند شد که شامل جریمه‌های مالی و حتی زندان می‌شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

منبع : https://nipoto.com/mag/south-korean-think-tank-cautions-against-crypto-etfs

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن