روش های انرژی درمانی – سایت روانشناسی دکتر آرام

بنابراین در پاسخ کوتاه به این سوال که آیا سنگ ها انرژی دارند باید بگوییم که بله سنگ ها دارای انرژی هستند و انرژی سنگ های مختلف با یکدیگر متفاوت است. نگرانی اصلی این است که مبتلایان به بیماریهای جدی بهجای استفاده از درمانهای تستشدهی مدرن صرفا به ریکی و سایر درمانهای مکمل روی بیاورند. همزمان با همین موج نوین، در ایران نیز از سال ۲۰۰۴ در مرکز تحقیقاتی طب مکمل و جایگزین واقع در بیمارستان میلاد تهران، با کمک دستگاه GDV ثبت انرژی اطراف بدن در تعداد بسیاری از افراد داوطلب انجام شده و نتایج تحقیقاتی جالب توجهی توسط تیم پزشکان این مجموعه علمی، آموزشی، پژوهشی به دست آمده است. مطالعات دیگری که در زمینه موسیقی درمانی انجام شده نشان دهنده آن است که این روش درمانی می تواند باعث کاهش تعداد دفعات دم و بازدم ، ضربان قلب ، فشار خون ، بی خوابی ، افسردگی و اضطراب شود .

در نوشته های باقیمانده از عرفا به ندرت از حوزهء انرژی سخنی به میان آمده است ولی نظرات آنان طی گذشت بیش از هفت هزار سال در سراسر جهان با مشاهدات دانشمندان تا به امروز مطابقت دارد. PIP که در ۱۹۸۹ اختراع شد بنظر می رسد که می تواند از انرژی آنچه که گفته می شود هاله، چاکراها و کانال های انرژی عکس بگیرد. خیلی ساده میتوان گفت سنگ درمانی، علمی شبیه به طب سوزنی می باشد که با تحریک کانال های انرژی و سلسله اعصاب عمل می کند. این سنگ اغلب با سنگ های دیگری مانند رز کوارتز برای کمک و افزایش توانایی های آنها جفت می شود. بااینحال مدافعان ریکی معتقدند درمانهای معمول و پرهزینهای که درحالحاضر در دسترساند، اغلب اوقات عوارض جانبی جدی ایجاد میکنند و در نهایت هم شاید کارساز نباشند و به همین خاطر است که افراد بسیاری از داشتن آزادی برای انتخاب درمانهای جایگزین استقبال میکنند. این نیت ها و انرژی های خوب هم قطعا به خود شفاگران و دعا کنندگان هم برمیگرده و برکات زیادی به زندگی شون میاره. هنوز هم افراد زیادی هستند که معتقدند این روش تاثیرگذار نیست.

این روش پاک کردن شگفت انگیزی است. اما در کل می­ توان گفت که اعتقاد به سنگ درمانی تا حدی شبیه به اعتقاد به سایر موارد متافیزیکی مانند روح است. چنانچه دوستان منکر قوانین فیزیک باشند حرفی نیست اما چنانچه فیزیک و شیمی مورد قبول سروران باشد بسیار ساده میتوان گفت هر ماده ای دارای انرژی خاصی است و توانایی تاثیر گذاری بر مواد و انرژی های اطراف را دارد. صدها سال قبل اهل فن از فوائد سنگها و جواهرات مطلع بودند و دریافته بودند که این سنگها دارای خواص مغناطیسی و درمانی هستند، و حال در عصر حاضر با تکنولوژی پیشرفته ای که بشر بدست آورده، از نور و اشعه در علم و صنعت و طب استفاده می شود. برخی از مطالعات نشان دادهاند که این شیوه درمانی میتواند باعث بهبود کیفیت زندگی افراد شود. چون ضمیر ناخوداگاه هر شخص نسبت به عبارتهای تاکیدی پنهان واکنش متفاوتی نشان میدهد بنابراین احساس استرس در مورد آن نداشته باشید و به خودتان مهلت دهید. 1- موقعیتی بیابید که در آن بتوانید نهایت تمرکز را داشته باشید. این باعث می شود احساس رضایت بیشتری در روابط خود داشته باشید. در اینجا بیان کردن میتواند از طریق ارتباط برقرار کردن با چیزی که میخواهید یا چیزی که احساس میکنید باشد و همچنین میتواند بصورت هنری مانند نقاشی هنرمند، موسیقی یک موسیقیدان و استفاده از اشکال برای بیان درون خود باشد.

در سال ۱۹۹۶ پرفسور Korotkov وسیله جدیدی را برای تحریک، ثبت و تجزیه تحلیل تصاویر الکترو فتونیک اختراع کرد و تکنیک خود را GDV نام نهاد. پزشکان با استفاده از دوز مورد نیاز اشعه ، کنترل دقیق محل هدایت پرتوها و محافظت از قسمت های خاصی از بدن در برابر اشعه ، در حین درمان همه تلاش خود را برای جلوگیری از این امر انجام می دهند. میدان درمانی الکترو مغناطیسی از انرژی الکترو مغناطیسی تولید شده توسط جریان الکتریکی برای درمان درد و یا بیماری استفاده می کند . در منابع طب سنتی (معمولا در قسمت شناخت داروهای معدنی) از سنگهای مختلف در تهیهی داروهای ترکیبی استفاده میکنند و همچنین در مورد اثرات درمانی سنگهای زینتی صحبتهایی شده که اغلب این اثرات بر اساس رنگ، مزاج و خواص سنگها مطرح شده و مطالب بسیاری در این زمینه نوشته شده است. مصرف خوراکی مختلفی دربارهی آن ذکر شده و در داروهای با اثر تقویت قلب، کبد، طحال و رفع تنگی نفس و تقویت بینایی استفاده شده است. فیروزه را در تقویت بینایی، قلب و دستگاه گوارش و اعصاب موثر دانسته و در داروهای چشم به کار بردهاند و همراه داشتن فیروزه را موجب فال نیک و موفقیت در کار و آویختن آن را به گردن مقوی قلب و مانع ترس دانستهاند.

دیدگاهتان را بنویسید